Szczegóły aktualności

Zobacz więcej zdjęć

decorina home deco
decorina home deco
decorina home deco

Taubert - Emocje do założenia - Wiosna/Lato 2011 (MMI)

Kolekcja wellness marki Taubert na wiosnę-lato 2011 Marka Taubert przygotowała wyjątkową kolekcję dla kobiet pozwalającą im na pełen relaks, gdy tego potrzebują. Ogromną wagę przywiązano do detali, wierząc, że to one decydują o maksymalnej i wygodzie i urodzie produktu. Dzięki temu wakacje albo popołudnia i wieczory spędzone w domu po stresującym dniu staną się prawdziwą przyjemnością i radością. Wyciszenie, wytchnienie, "well-being", czyli dobre samopoczucie będą teraz łatwiejsze do osiągnięcia.

W dzisiejszych czasach to ponoć czas jest największym luksusem. Warto więc spędzić go przyjemnie i pięknie - sześć linii stylistycznych marki Taubert będzie idealnym rozwiązaniem. Wszystkie materiały są naturalne, miękkie, doskonale układające się na sylwetce. Wśród nich znalazł się bardzo lekki, jedwabisty mikrowelur, w tym m.in. welur z domieszką bambusa, którego dotyk na skórze jest delikatniejszy od jedwabiu, a ponadto ma również naturalne właściwości chłodzące. Ważną rolę pełnią materiały frotte - są bardzo cienkie albo przeciwnie - bardziej mięsiste, puszyste. Część z nich została wykonana z organicznej bawełny, są więc idealnymi "otulaczami" i "owijaczami" na przykład po kąpieli czy na plaży. Kolekcję wzbogaciły stylowe akcesoria: szale, szydełkowane kapelusze i torby, malutkie, urocze sweterki, makramowe bransoletki, japonki, a nawet biżuteria.

Świat bielizny coraz częściej przenika się ze światem piękna - w stylowych torbach znajdziemy ręczniki, zestawy do pilingu, maski na oczy, poduszeczki pod głowę. Skojarzenia ze spa są oczywiste. Do użytkowniczki tych pięknych przedmiotów należy decyzja, czy wyjedzie do spa wyposażona w te wszystkie akcesoria (w kolekcji znalazł się nawet stylowy pokrowiec na telefon komórkowy), czy być może zrobi sobie "dzień piękności" w domu.

Tropical South
Idealny temat na rozpoczęcie letniego sezonu. Inspiracje płyną z Orientu, zwłaszcza Indii. Barwy są ciepłe i jasne: koralowy róż, czerwono-pomarańczowy odcień owocu sharon, róż i czerwień kwiatów kamelii, tony oliwkowo-beżowe. W deseniach dominują kratki Madras i motywy roślinne, uzupełniają je hafty. Doskonale wyrażono atmosferę letnich miesięcy i towarzyszącej im beztroski.

My Thalasso in the South
Jeśli lato, to wakacje, jeśli wakacje, to morze - to skojarzenie jest niemal oczywiste. Morskich i żeglarskich motywów nie mogło zabraknąć więc w letniej kolekcji. Tym razem myślimy przede wszystkim o oazach wytchnienia - luksusowych ośrodkach spa na morzach południowych. Temat zdominowany więc został przez biel, lawendę, najdelikatniejszą szarość. Towarzyszą im akcenty oliwki.

My Vintage Feel Good Days
Vintage jest bardzo inspirujący dla mody czasu wolnego. Przygaszone, wyblakłe odcienie, takie jak krem, delikatny fiolet, srebrzystoszary, złoty taupe doskonale podkreślają inne nostalgiczne elementy tego stylu: szydełkowane, romantyczne wykończenia, niezliczone drobne pliski, riuszki na brzegach, zestawienia tkanin z dzianinami oraz kontrasty między powierzchniami żeberkowanymi a gładkimi.

Hamam Harmony
W myślach przenosimy się do tureckiej łaźni. To miejsce relaksu, dlatego wykorzystane barwy również mają przynosić wytchnienie - pastelowy, liliowy fiolet, mocniejszy, vintage-owy fiolet śliwki, szarość z domieszką zieleni. Uzupełniają je akcenty ożywczej mięty.

White Nights
Królową jest najczystsza, niewinna biel - kolor-emblemat tak charakterystyczny dla lata. Występuje w wersji delikatnej, romantycznej, tak jakbyśmy ażurowe materiały i hafty znaleźli w babcinym posagu. Optyczna biel decyduje jednak o tym, że linia utrzymana jest w charakterze "nowoczesnego romantyzmu", który w żadnym razie nie jest staroświecki, mimo wykorzystania elementów retro.

Chilling Downtown
Powracamy do miejskiej nowoczesności z trendowymi kolorami - delikatnym antracytem, zachwycającym fioletem, czystą bielą. Wszystkie odcienie zostały wzbogacone o małe motywy z sztucznymi kamieniami (rhinestone) oraz metalowe akcesoria.

Artykuł ukazał się w Magazynie Mody Intymnej Nr. 4 2010